Acobay Farklı Bir Sosyal Network

Teknoloji ilerledikçe her ne kadar insanlar birbirinden kopsa da, sosyalleşmek için kurulan ve de yapılan bir sürü yeni şey de ortaya çıkıyor. Acobay da bunlardan bir tanesi. Aslında diğer sosyalleşme veya arkadaşlık sitelerine pek benzemiyor. Yani direk olarak birilerini aramak, bulmak ya da onların profillerine bakmak gibi bir durum söz konusu değil.

Acobay aslında olaya farklı bir açıdan bakmış.  O bir social network site yani sosyal bir ağ. Burada ağ tanımı özellikle vurgulanmış. Çünkü kişiler arasındaki ortak noktalar, bu ağın bir parçası durumunda. Durum böyle olunca da ortak noktalardan söz etmeden olmaz. Gelelim sitede amaçlanan ve de yapılan ortak nokta çalışmasına.

Acobay içinde belli başlı konular var. Ve bu konuların içerikleri tamamen farklı. Bu konular hayat stilleri, alışveriş tercihleri ya da marka tutkuları olabiliyor. Örnek vermek gerekirsek aynı marka araba sevenleri buluşturabiliyor. Bunun için Auto network kısmına bakabilirsiniz.

Bunun dışında sinema severler için Movie network kısmını kullanarak, sevdiğiniz ya da sevmediğiniz filmler hakkkında yorumlar yapabilir, aynı ilgi alanına sahip olduğunuz kişilerle tanışabilirsiniz.

Son olarak da havnalar aleminden bir kategori örnek verebilirim. Pet network kategorisi tam sizze göre. Eğer evcil hayvan besliyorsanız, diğer evcil hayvan sahipleri ile sosyalleşebilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra site içinde ürünlere yönelik başlıklar da var. Mesela Logitech ses sistemi tutkunlarını bile buluşturabiliyor sistem. Henüz bizim kavram olarak alışık olmadığımız bir tarz. Ama denemeye değer diye düşünüyorum.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir