WordPress Yazı Yayın Zamanlaması

WordPress her zaman çok güzel bir CMS yani içerik yönetim sistemi olmasa bazı özellikleri onu vazgeçilmez yapıyor. Özellikle benim sevdiğim yanı yazı zamanlama yapabilmeniz. Yani bir yazı yazdınız ve bu yazının ertesi gün yayınlanmasını istiyorsunuz. İşte burada WP devreye giriyor.

Peki bu özelliği bu kadar özel kılan ne? 

En basit örnek olarak internete giremediğinizi varsayalım. Tatile gideceksiniz ve blogunuzdan ayrı kalacaksınız. İşte o zaman önceden yazılarınızı hazırlayın ve WP’ye girip yeni yazı ekle ile yazılarınızı oluşturun. Sonra yayımla demeden hemen oradaki Hemen yayınla kısmını düzenle linkine tıklıyoruz. Ve yazımızın yayınlanacağı tarihi ve saati seçiyoruz. Hazırlayacağınız 3-4 yazı siz yokken blogunuzu sahipsiz bırakmayacaktır. Tabi bunun dışında daha güzel yanları da var.

Google ve diğer arama motorları sitelerin içinde en güncel olanları çok sever. Bu yüzden sitelerinize yeni içerik eklerken aynı anda çok içerik eklemekten kaçının. Bunun yerine belli arallıklarla yüklemeler yapın. WP kullanıyorsanız ve 3-5 tane yazı yazacaksanız bunu belli aralıklarla yayımlayın ki siteniz devamlı güncel kalan önemli bir statüye gelsin. Önce yazılarınızı yazın. Sonra zamanlama özelliği kullanarak yazılarınızı belli aralıklara zamanlayın. Bu sayede Google Botlar her geldiğinde sitenizde yeni bir içerik bulacaktır. Bu da google amcanın sizi sevmesi ve de sizi yükseltmesi demektir.

Devamlı güncel kalan sitenizin hitleri daha da yükselecektir. Daha çok hit demek daha çok kişiye ulaşabilmek demektir. Güncel kalın…

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir