X-Men Başlangıç: Wolverine

x-men-origins-wolverine_13
En öndeki bildiğimiz Logan, en sağdaki Logan'ın manita,bi sağındaki kardeşi Victor, solundaki çubuğuyla yeri göğü inleten adam, en soldaki de kılıcıyla kurşunu ikiye bölen adam.

X-Men Başlangıç dün gösterime girdi. Aslında ben ve arkadaşım  başka bir film için gitmiştik sinemaya ama X-Men’i görünce ona girdik. Serinin diğer filmlerini de izlediğimiz ve beğendiğimiz için bu film pek yabancı gelmeyecek diye düşündüm. Ama filmin ilk yarısı bizim alışık olduğumuz X-Men havasından baya bir uzaktı, neyse ki filmin devamında beklediğimiz tadı aldık.

Şimdi izlemeye değer mi, ya da ben X-Men sevmiyorum ne olacak gibi şeyler sormayın. Bence film kesinlikle izlenmeye değer ve herşeyin başlangıcını anlattığı için daha önce X-Men izlemeyenler de izleyebilir. O gazla da eve gidip serinin diğer filmlerini izleme olasılıkları yüksek.

Film hakkında ön bilgiler bu kadar diyebilirim. Kısaca da filmin özetini veriyim. Logan’ın aslında bir kardeşi vardır ve bu kardeş öldürmeye ve vahşeye baya bir yönelmiş durumdadır. Bu kardeşin adı Victor’dur. Victor ve Logan yaşlanmadıkları için hemen hemen bütün savaşlara katılırlar. Zaten filmde de savaş sahneleri var. Bu iki kardeşten Victor insan öldürmeyi, kesip biçmeyi sevmektedir fakat Logan her seferinde onu engellemektedir. Yani Victor bir hayvandır Logan ise daha insan olmaya çalışmaktadır. Victor dediğim de resimde Logan abimizin hemen yanında duran kurt adam sakalllı elemandır. Kurt gibi pençeleri vardır, kurt gibi koşar, dişleri de kurt gibi zaten bu Victor’un. Stryker denen herif bu iki kardeşi de kullanır. O yüzden bu iki kardeş önce dost sonra düşman sonra tekrar dost olacaklardır. Böyle sürüp gidiyor film. 

Çok güzel dediğim sahneler: Aslında resimdeki en soldaki elemanın kurşunu kılıçla ikiye bölmesi, Logan ve Victor kardeşlerin sırt sırta, silah 11 ile dövüşmeleri, Logan abimizin motorsikleti pençeleriyle durdurması ve döndürmesi.

X-Men Başlangıç: Wolverine Fragman

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

2 Comments

  1. x meni neden o adam yanionun pençesini yapankişi wolverine yi hafısasını yok etti anla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir