Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Muhtar Adayı

1 min read

Başlığa bakınca ne alaka diyebilirsiniz. Ama bu başlığın öyküsü bir başka. Biliyorsunuz ki 29 Mart yerel seçimleri geçeli çok oldu. Ama etkisi bazıları için daha geçmemiş olsa gerek. O isimlerden birisi de Olcay Büyükelbaşı.

O, Kayseri, Talas, Mevlana mahallesi muhtar adayı idi. Bizim eve de gelmişti tanışmak için. Ama seçimleri kazanamadı. Bunlar geçti ve geldik 22 Nisan tarihine. Akşam vakti kapı tekrar çaldı ve Olcay bey kapıdaydı. Seçimleri kazanamadığını ama yine de teşekkür etmek istediğini belirtiyordu. Evet ilginç. Yaklaşık 20 gün sonra, küçük bir kağıtta yazılı düşüncelerini iletmek istiyordu. İşte o kağıtta yerel seçimlerde ona oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyordu. Oy vermeyenlere kırılmadığını, gücenmediğini belirtiyordu. Her kapıda gösterilen ilgiden memnun olduğunu söylüyor, vakitlerini çaldığı insanlardan özür diliyordu. 

Evet bunlar tamamen gerçek. Siyasetçi hep çıkar insanı diye anılır fakat bu adam çok temiz siyaset yapıyor. Ve kendisini tebrik ediyorum. O sandıktan muhtar olarak çıkmadı ama benim gönlümde muhtar oldu bile. Yolun açık olsun Olcay Büyükelbaşı. Bu kadar temiz siyaset yapan insanlara ihtiyaç var fakat fazla temiz olanları ayıklıyor bu sistem. Dikkatli olun. Başarılar…

2 thoughts on “Muhtar Adayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.