Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

TTNet İşyerim Paketlerinden Uzak Durun!

1 min read

Arkadaşlar belki adsl faturanızla ya da başka bir yerden haberiniz olmuştur. Ttnet İşyerim isimli paketleriyle esnaflara hosting ve domain satmaya çalışıyor. Yani web sitesi yapmaya çalışıyor. Şimdi size bunun nasıl bir aç gözlü kampanya olduğunu açıklıyorum.

Şimdi bir bakalım TTnet ne veriyormuş. Domain+1 MB alan+Web Sihirbazı+5 E-Posta+wifi… Şimdi de bunların maliyetini hesaplayalım, hem de yıllık maliyetleri.  Domain 15, 1 mb alanı bedava bile bulabilirsinizama yine de 5 lira diyorum, sihirbaz yerine birine verseniz 30-40 lira sihirbazın yaptığını yapar, o hosting içinde 5 tane de e-posta olur zaten, wifi zaten adsl abonesi herkese veriyorlar. Toplam 60 liraya bütün bunları alırsınız. Ve şimdi TTnet işyerim sitesine bakıyoruz bütün bunların piyasa değeri ne kadar yazılmış diye. Bu paketin piyasa değeri 700 liraymış. Şaka gibi değil mi? Haydi diyelim biz bunu TTnetten alırsak ne kadar olacak. O da 9*12=108 lira… Yarı yarıya…

Hele bir de daha yüksek paketlere yönelirseniz durum daha da vahim. Eğer TTnet İşyerim paketi kullananlar varsa buradan sesleniyorum. Gereğinden fazla para ödüyorsunuz Türk Telekom’a…  Kendim de bu işlerin içinde olduğum için biliyorum. İsterseniz http://www.yurdumhost.com sitemize bakarak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3 thoughts on “TTNet İşyerim Paketlerinden Uzak Durun!

  1. Hocam ben hosting reklamımı yaparım tabi ki de. Ben de bu işi yapıyorum. Ben ve bana benzer bir sürü kişi bulabilirsin. İlla gel benden host al demiyorum sana. Ama sizi uyarıyorum. Bu yalanlara aldanmayın diye. Aynen ttnet sitesinden alıntı yapıyorum:

    *Ücretsiz modem, kurulum ve yüzyüze eğitim TTNET İŞYERİM ve ilgili ADSL paketlerine 24 ay abone olan müşteriler için geçerlidir. Modem kablosuz ve 4 portlu olup 10 tane kablosuz ve 4 tane kablolu cihazı desteklemektedir.

    ** Bu tutarlar, İşyerim paketleri kapsamında verilen ürünlerin (güvenlik, web sitesi, kurumsal e-posta), sağlanan avantajların (Google AdWords reklam kuponu bedeli ve GittiGidiyor dükkan ücretlerinde sağlanan indirim) ve ADSL ve İşyerim paketlerine 24 ay taahhüt durumunda sunulan diğer avantajların (modem, yerinde kurulum ve eğitim, ilk 3 ay boyunca ADSL dahil paket fiyatında uygulanan %50 indirim) piyasa değeri baz alınarak 24 ay üzerinden hesaplanmıştır. Tabloda yer alan paket fiyatlarına ADSL ücretleri dahil değildir.

    Biraz da dikkat çekmeyen yerlere bakın derim. 24 ay boyunca 9 lira ödeyeceksin. Bu da 220 lira falan yapar. Modeme de 75 lira say. Piyasa değeri denilen 700 liraya hayatta ulaşmaz bu miktar. Gelelim verilen diğer hizmetlere. Bu hizmetlerin TTNET’e maliyeti yaklaşık yıllık 15 lira falan ediyor. 2 yılda 30 lira etsin. bir de modem koy üstüne, ortalama 2 yıllık 100 lira maliyeti olacak. Ama senden 2 yılda alacağı para 220 lira civarında. İsteyen istediği yerden bu hizmetleri alabilir. Ben sadece uyarıyorum. Bir sürü güvenilir firma var. İsimtescil, idealhosting, aysima… Bu liste uzayıp gider. Bunlar bu işleri yapan büyük firmalar. Bu hizmetleri çok daha ucuza alabileceğiniz firmalar. Biz de bu işi ufak çaplı olarak yapıyoruz. Karar sizin 🙂

  2. abi ben bi oyun yapsam online flash oyun sanalika gibi.Siteye 10 mb felan tutar yaptığım oyun onu koycam support olcak bu 2 bide vip üyelik olcak buda 3 ne lazım nası bi site almalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.