Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Kayseriye Yine Kar Yağar

2 min read

Havalar tam ısındı artık yaz geliyor diye düşünen Nuri, son günlerde havanın tekrar soğuması ile duygusal bir bunalıma girmişti.  Her ne kadar kendisi soğuk bir insan olmasına rağmen, soğuk havalardan artık nefret etmeye başlamıştı. Günler soğuk soğuk akıp geçmekteydi.

Günlerden 18 Nisan’dı. Hava gündüz gülen yüzünü göstermiş ama akşama tekrar surat asmaya başlamıştı. Derken hava karardı ve soğuk iyice kendini hissettirmeye başladı. Hasanlardan evine dönen Nuri boş işleriyle uğraşmaya çoktan başlamıştı bile. 

Saatler ilerlemiş bir yandan Nihana blogunun adresini gönderirken diğer yandan Birkan ve Hasandan iletiler alıyordu. Hasanların apartmanından sarhoşların bağırışma sesleri geliyormuş. Birkan işi gücü olmadığı için bu işlerle uğraşıyor. Hasan ise dünya umrunda değil film izliyor. Ve birkan bombayı patlatıyor. Dışarda kar yağıyor deyince Nuri koşarak gidiyor pencereye. Arabaların üstü bembeyaz. Dışarıda lapa lapa kar yağıyor…

Sonra Nuri başlıyor yazmaya: “18 Nisan olsun isterse Mayıs Haziran olsun. Havalar burada ısınmıyor. Isınınca da soğumuyor. Kışın eksi 23 yazın ise 43 dereceyi gördüm burada… ”

Uzun zamandır yani yaklaşık 3-4 gündür hiçbir şey yazmayınca bloguma kendimi bir garip hissettim. Ve bu gerçek hikayeyi yazmak istedim. Biraz fantazik bir yazı oldu ama. Bu fantazik kelimesini de yeni keşfettim ve hoşuma gitti. Bilmiyorum başka kullanan var mı? Galiba fantastik ve fantezi kelimesinin birleşimi oluyor. Yine bu fantazik yazılardan gelebilir. Hazırlıklı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.