Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Hosting Seçimi

2 min read

Yurtdışı lokasyonlu web hosting almaya niyetlendiniz. Ya da server kiralayacaksınız. Belki hosting için olmasa bile server için yüklü para ödeyeceksiniz. Tabi işin içine para girince, insan güvence istiyor. Sözkonusu yurtdışı siteler olunca kolay kolay güvenemez insan. Bu yüzden hosting seçimi ya da hosting dizinleri devreye giriyor. Yani web hosting rating kavramı devreye giriyor. 

Size bahsedeceğim site webhosting konusunda bu işi yapanların yer aldığı bir dizin. Bu işi yapanlar yani web hosting providers.  Aynı sitenin yaptığı işi yapan yerli siteler de var. Yalnız amacınız yurtdışı lokasyon olanlar için bu site güzel bir başvuru kaynağı. Şirketler arasından istediğiniz inceleyebilir, hakkında yapılan yorumları öğrenebilirsiniz. Hatta Hosting awards ile ödüllü hostlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Web hosting hizmeti için seçim yapmakta zorlanıyorsanız kullanıcı yorumlarını incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca sitede puanlama sistemi de mevcut. Bu sayede çok tutulanları bulabilirsiniz. Ve bulduğunuz firmaların son kampanyalarını bulabilirsiniz. Tabi bu saydıklarımla alakalı olarak yapmanız gereken, web hosting rating sayfasına girdikten sonra hosting türleri arasından seçim yapmak. Bu da sol üst menüde yer alıyor.

Anasayfada en popüler host kampanyalarını göreceksiniz. Sunucu karşılaştırması için  dedicated hosting rating bu linki kullanabilirsiniz. Dedicated server hakkında en son yapılan kampanya ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Aynı zamanda script hostlar mesela Joomla ya da WordPress host konusunda da bilgilendirmeye ulaşacaksınız.

Özellikle ülkemizdeki yüksek bağlantı ücretlerinden dolayı, yurtdışı lokasyon seçerek biraz olsun bütçenizi hafifletebilirsiniz. Tabi yazının başında da dediğim gibi hostng seçimi konusunda tecrübeniz yoksa website hosting rating gibi bir siteden yardım almanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.