Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Sitede Online Sayısını Göstermek

2 min read

Sizinde bir siteniz ya da blogunuz mu var? Ve sitenizde dolaşan online yani çevirimiçi kullanıcıları, misafirleri göstermek istiyorsunuz. Bunu yapmak için sitenize bir araç ekleyebilirsiniz. Ya da bu dediğim siteden kodu alarak tek adımda bunu yapabilirsiniz. Karar sizin.

Gelelim bahsettiğim siteye. Aslında daha önce de bu stieden bahsettim size ama son günlerde gelen değişiklikler yüzünden tekrar bahsetme gereği duydum. Artık Pro yani ücretli hesap da alabiliyorsunuz. Fakat ücretli hesaplar biraz pahalı olduğu için bence şimdilik uzak durun. 

Ücretsiz Online Sayaç:

Artık Türkçe seçeneğini de ekleyen site, Türk kullanıcılara da hitap etmeye başladı. Bu sayede çeşitli bilgiler Türkçe olarak veriliyor. Bu servisten ücretsiz olarak şu hizmetleri alabilirsiniz.

  1. Sitenize online sayaç ekleyebilirsiniz.
  2. Eklediğiniz sayacın rengini veya şeklini değiştirebilirsiniz.
  3. Sitenize gelen misafirlerin ülkelerini haritada gösterebilirsiniz.
  4. Sitenize gün içinde gelen max, min ve ortalama online misafir sayılarını görebilirsiniz.
  5. Online misafirlerin gezdiği sayfaları ve kaldıkları süreleri canlı olarak takip edebilirsiniz.
  6. Bütün bu bilgilerin istatistiği kaydedildiği için daha önceki tarihlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tabi bütün bu saydıklarımı sitenize ekleyeceğiniz basit bir kod sayesinde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken http://whos.amung.us/ adresine tıklamak. Zaten karşınıza kod hemen çıkıyor. Unutmayın. Üyelik yok kaydolmak yok. Ücretsiz, bedava, beleş artık ne derseniz deyin 🙂

Dikkat edilecek hususlar: 

Bu sayacı sitenize eklerken kodun bütün sayfalarda görünecek şekilde ayarlanması lazım. Eğer WordPress kullanıyorsanız benim tavsiyem bileşen olarak eklemeniz. Eğer html siteniz varsa bütün sayfalara manuel olarak ekleyin. Eğer başka bir hazır sistem kullanıyorsanız ise footer kısmına eklemeniz gerekebilir.

KagitPiL sayfalarında gezerken altta siyah kutucuk göreceksiniz. İşte bu kodla sitenize buna benzer bir buton eklenecek. Orada yazan sayı ise online misafirlerinizin sayısı. Üstüne tıkladığınızda ise ayrıntılı bilgilere ulaşacaksınız. Haydi hayırlı olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.