Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Facebook Nereye Gidiyor

2 min read

İlk başlarda Türkçe dil seçeneği olmadığı halde bile ülkemizde çok fazla popüler ola sosyalleşme sitesi Facebook, nereye gidiyor diye sormak istedim. Özellikle son tasarımı ile çok fazla tepki toplayan siteye son zamanlarda pek uğramaz oldum. Bunun bir sürü nedeni var. Durmadan türeyen uygulamalar, gruplar, hayran sayfaları falan filan. Artık günde 10-15 davet gelmeye başlayınca ve hepsini teker teker iptal etmeye uğraştıkça insan bıkıyor.

Son tasarımına getirmek istiyorum sözü. Kimse beğenmedi bu halini. Hatta siteler açıldı eski tasarıma dönülsün diye. Bütün bunların dışında artık bir sosyalleşme sitesi olmaktan çıktı da diyebilirim. Benim gözümde artık bir video sitesi haline geldi. Anasayfanıza girdiğinizde karşılaştştığınız 10larca video bazen bunaltıyor bazen de eğlendiriyor. 

Eskiden insanların daha çok paylaştığı şeyler geride kaldı. Durum güncellemeleri, fotoğraflar falan filan. Artık bundan sıkıldı vatandaş. Şimdi en son moda video paylaşımı. Aynı videoyu bir sürü arkadaşının paylaşınca, o videoyu anasayfanızda 3-5 kez görüyor hale geldik. 

Aslında bir bakıma da iyi olmaya başladı. Facebook’un suyu iyice çıktı. İnsanlar gerekli gereksiz zaman geçirmeye başladı sitede. Bıraksınlar bu işleri. Gençlik harcanıyor Facebook’ta. Gidin eğlenin gezin fakat bunların ötesinde yararlı işler yapmaya adayın kendizi. İlkokul arkadaşınızı buldunuz, kendinize sevgili de yaptınız. Yeter artık. Şimdi çalışma zamanı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.