Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Seçimler ve Memleket

2 min read

Geçen sefer oy kullanmak için pek istekli olmadığım için bu yönde hiç çabam olmadı. Ama bu sefer politik yanım ağır bastı ve oy kullanmak için memlekete gitmiş bulunduk. Desteklediğimiz aday kaybetti ama bu zamana kadar görmediğim bir birlikteliği bu memlekette gördüm. Aslında bu kadar büyütecek bir birliktelik değildi ama benim memleketim için bu bile fazla. Bir adayımız vardı ve parti adayı olarak çıktı. Ama belediye başkanlığı için parti değil isim ön plandaydı. Bu yüzden parti bayrakları değil kişiler ağırlığını koydu. Yapılan yürüyüşlerde bile parti bayrakları yer almadı. Bütün partilerden insanlar da vardı o yürüyüşte. Fakat gel gelelim benim memleketi kandırmak kolaydı ve oylar ampüle kaydı. 

Bu zamana kadar bir olamamış bir toplum için bu bile fazla sayılabilir. Ben de bu olaylar sırasında buralardan ayrı kaldım. Ve yazacak fırsatım olmadı. Aslında bu yaşadığım ve edindiğim tecrübelerle ilgili yazacak bir sürü şey aklıma gelmişti fakat her geçen gün daha sağlıklı düşünerek yazacaklarımdan vazgeçiyorum. En azından kagitpil içinde bu yazılara yer vermek saçma gelmeye başladı. İnşallah ileriki günlerde bir projemi gerçekleştireceğim. Orada hepsini yazarak içimi dökeceğim. 

Aradan 4 gün geçti. Ve aklımdaki bu karışık düşüncelerle bulanan beyin suyum durulmaya başladı. Siyaset kadar pis birşeyin olmadığını zaten biliryordum fakat tecrübe etmiş bulundum. Ama bir sigara gibi hem zararlı hem de keyifli politika, insanı nasıl kendine bağlıyor anladım. Anladım ki bu işte pehlivanlık var. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali yeniden ve yeniden sarılan insanlar gördüm. Partizanlık yapan bir halk ve partizanlık yapmayan mantıklı düşünen kişiler gördüm. Mantığın ezildiğini gördüm. Kısacası çok güzel ve çok kötü şeyler gördüm. Bundan sonra yine buradayım bir yere kaçmadım merak etmeyin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.