Çar. Nis 8th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Lig Tv oldu Link Tv

2 min read

Şu internet alemi dediğimiz şey cidden alem bir şey.Aradığınız herşeyi bulamasanız da çoğunu bulduğunuz, hatta gereksiz olarak fazladan şeyler bulduğunuz bir icat haline geldi.Bazen bir çöplük olmasından yakındık bazense ne olursa olsun çok gerekli bir şey dedik. Aslında bir konu var o da internetten lig tv izlemek.

İnternetten lig tv izlemek, şu şekilde çalışıyor.Birisi evindeki dekoderden bilgisayara aktardığı görüntüyü internet üzerinden tv yayını yaparak kullanıcılara ulaştırıyor.Fakat bunu yaparken şu düşünülmüyor.Bu lig Tv yetkilileri bu işe milyonlarca tl yatırıyor ve birisi çıkıp bunu bedava dağıtıyor.Tabi durum böyle olunca da başkaları devreye giriyor.Bunun en güzel örnekleri aslında blogsopt bloglarında var.İnsanlar başka bir yerden buldukları görüntü kaynaklarını, kendi bloglarından yayınlıyorlar.Maç saati siteyi açan ziyaretçiler de 2 dk arayla da olsa canlı canlı maç izleme olanağına kavuşuyor.

Geçmişte şifrelenmiş olan TeleOn kanalını Tv kartları ile şifresi çözülmüş bir şekilde izlemeyi başaran çalışkan insalar, şimdilerde ise bu şekilde yayın yaparak şifreyi kırmış oluyorlar.Ama en çok merak ettiğim soru şu: Şimdi bu yayını yapan siteler teker teker gümletiliyor.Peki gelecekte nasıl bir yöntem ortaya çıkacak? Acaba nasıl şifreyi kıracaklar? Her ne kadar şifreleme teknolojisi ilerlese de bahsettiğim çalışkan insanlar da mutlaka bir yolunu bulacaklardır.Bu yüzden teknolojiyi betimlerken ikiye ayırmak lazım.Negatif ve pozitif teknoloji. Bu çok acayip bir tasvir oldu. Pozitif teknoloji mi ileride yoksa negatif teknoloji mi bunun üstünde düşünmek lazım biraz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.