Çar. Nis 8th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Sivasspor Efsanesi

2 min read

Sivasspor şu anda Turkcell Süper Lig’de lider durumda.38 puana sahip anadolu temsilcisi geçen seneki ki başarılı kariyerine bu sene de devam ederek başarısının şans olmadığını adeta kanıtlandı.Aynı zamanda Galatasaray’ı Fortis Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı eleyerek yarı finale yükseldi.
Bir anadolu takımının buna benzer başarısı hemen hemen her sezonda gerçekleşebilir.Fakat gerek Trabzonspor’un ikinci durumda olması gerekse Anakaraspor’un 3 büyüklerle kapışıyor durumda olması işin ilginç tarafı.Yıllar boyunca hep şikayet edilen 3 büyükler hükümdarlığı yavaş yavaş yıkılıyor gibi sanki.Bu durum biraz daha böyle devam ederse bir anadolu takımı şampiyon olablir.Bu tabi herkesin isteği.Çünkü 3 hatta 4 büyükler ayağını denk almalı.Bu ligin hem kalitesi için hem de devamlılığı için bu gerekli.Aynı zamanda Avrupa arenasında takımların ülkemizi temsil etmeleri için bu gerekli.Aslında bu Türk futbolunun herşeyini etkileyecek.Örneğin dışardan ithal oyuncular ligimize gelince uyum problemleri ortadan kalkar.Dışarıya futbolcu ihracımız artar.Ve en çok da ligimizde heyecan artar.
Hangi takımlısın diye sorulunca illa ki 4 büyüklerden birisinin adını söylemek zorunda kalmayız.
Bu saydıklrım çerçevesinde Sivasspor tehlikeli zirvelerde geziyor iki sezondur.Ama başarısı ile sağlam temellere sahip olduğunu gösteriyor.Bu anlamda Kayserispor’a da dikkat etmek gerekir.Sıralama olarak düşük ya da yüksek yerler değil ama 7. ya da 8. sıra gibi yerlerde tutunarak gelecek için adımlar atıyor.Olduğu durumdan daha kötüye gitmeyerek başarısını koruyabiliyor.
Bütün bunlar futbol kalitemizi geliştiriyor.Geçmişe baktığımda bugün gelinen nokta çok daha iyi.İnşallah ilerde daha da iyi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.