Pts. Oca 27th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Saldırı Sözde Hamas'a…

2 min read

filistinYaklaşık 12 gündür İsrail, Filistin’e saldırıyor.Ve başından itibaren 1000 Hamas hedefi vurduklarını açıklıyorlar.Peki ya vurdukları başka şeyler yok mu?

Resimde Gazzeli çocuklar var.Yerle bir olan evlerine, okullarına bakıyorlar.Harabeleri geziyorlar.Onlar savaşın tam da ortasında.Üstelik utanmazların hiç de korkusu yok.Birleşmiş Milletler tarafından yaptırılan okullara ateş açıyorlar.Sebep ise şu: Hamas okuldan bize ateş açtı….Ne olursa olsun.Sizin çocukları öldürmeye hakkınız yok.Hele onların geleceklerini çalmaya hiç mi hiç hakkınız yok.Birleşmiş Milletler ise ayrı bir dert.Ateşkes ya da yardım birliği gibi müdaheleleri geçtim.Sizin bir olup yaptırdığınız okulu sudan sebeplerle bombalıyorlar.Kimsenin sesi çıkmıyor.

 

Aslında çok daha büyük insanlık ayıpları da yaşanıyor.Misket bombası kullandığı yönünde şüpheler var İsrail’in.Misket bombası demek, kaçış yok demek.Misket bombası demek,hedef ayırt etmeksizin,kadınları,çocukları,yaşlıları,bebekleri,hayvanları,bitkileri tamamen yok etmek demektir.Nerde kaldı sizin terörizm ile savaşıyoruz bahaneniz.Gördüğünüz gibi hepsi yalan.

Ülkemiz ile alakalı çok büyük bir de sorun var.Son aylarda yöneticilerimiz tarafından gerçekleştirilen bir silah alımı var İsrail’den.İnsansız hava taşıtları alıyoruz.Hem de akıl almaz paralar ödüyoruz İsrail’e.Onlar ise bizden kazandıkları paralarla Filistin’e saldırıyorlar.

Geçmişte Filistinlilerin bize karşı hataları oldu.Eğer bugün Filistin’e yardım edersek atalarımızın kemikleri sızlar.Bunları da biliyoruz ama yapılması gereken bir şey var.O da bu insanlık ayıbına bir son verilmesi.

2 thoughts on “Saldırı Sözde Hamas'a…

 1. Az önce bomba düştükten sonra çekilen görüntüleri izledim sansürsüz bir şekilde.Ve malesefki yerde yatanların, yardım isteyenlerin, ölenlerin çoğu sivildi.O feryatlar insanı mahfediyor.Çocuklar , masum insanlar yerde cansız bir şekilde yatıyor yakınları başlarında ağlıyor.İsrail bunları görerek saldırılarına devam ediyor.Büyük bir insanlık ayıbıdır.Yazıklar olsun İsrail ve yandaşı Amerikaya

 2. Ölen insanlar var falan filan. Allah rahmet eylesin. Savaş güçlünün güçsüzü ezmesi değildir. Filistin sadece güçsüz olsaydı devlet olamazdı, varlığını sürdüremezdi. İsrail Filistin arasındaki mücadele yıllardır sürüyor. Yıllardır aşılamadığına göre ve bu çekişmede galip gelen bir taraf olmadığına göre sizce de bizim araştırmadığımız çok konuşulmayan şeyler yok mu? Ben kendimi bildim bileli İsrail mallarına boykot mailleri gelir, internette İsrail karşıtı yazılar yazılır. Evet İsrail’in sivilleri vurması çok çok kötü ama Filistin’in hiç suçu yok mu? Bakın bazı arkadaşlarımız bu konuda neler yazmışlar:

  “Arkadaşlar şimdi yazacağım araştırmayı sizler için dün gece hazırladım. Bu konuda duygusal değil bilimsel düşünmemiz gerekiyor. Öncelikle belirtmek isterim ben Tarih mezunu olarak yakınçağ anabilim dalında yüksek lisans yapmış biriyim. PKK’nın terörist faliyetleri hakkında pek çok araştırma okudum. Filistin halkı için çok üzülüyorum ama yapacağınız yardımların onlardan önce kimlerin eline geçebileceğini bilmenizi istiyorum:

  Daha düne kadar Abdullah Öcalan’dan Kani Yılmaz’a kadar tüm PKK’lılar Filistin Kurtuluş Örgütü ve Yaser Arafat’ın kendileri için özel bir önemi olduğunu söylüyorlardı. PKK kampının lojistik sorumluluğunu üstlenen Osman Öcalan PKK kampından bahsederken “Burası eski bir Filistin kampı, bize de Filistin Kurtuluş Örgütü tahsis etti. Kuruluşumuzdan beri büyük desteğini gördük, görmeye de devam ediyoruz” diyordu.

  Bir Dev-Sol militanı açıklamasında kendi kamplarını Filistin kurtuluş örgütünün verdiğini ve halen himaye ettiğini doğrulurken bunun nedenini de şöyle açıklıyordu: “Arafat ve Filistin K.Örgütü, dünyadaki tüm silahlı kurtuluş mücadelelerine destek verir. Siz bize terör örgütü diyebilirsiniz ama Filistinliler öyle bakmaz. Temel hedeflerinden biri tüm silahlı mücadele veren kurtuluş örgütlerinin dayanışmasıdır”

  PKK’lılar Filistinden aldıkları silah, mühimmat, eğitim gibi desteklere karşılık israillilere karşı savaştıklarını itiraf etmektedirler.

  Asıl ilginç olan PKK’ya kamp, silah ve eğitim veren, Dev-sol’a kucak açan Filistin Kurtuluş Örgütü ve Arafatın aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetini yönetenlerin gözünde büyük bir müttefik olarak görülmesidir.

  Türkiyedeki şehit ailelerine sorun, neredeyse tamamının gözünde Filistin kahraman bir ülkedir. Ama çocuklarını şehit eden PKK militanını filistinlilerin eğittiğini, patlattığını, mayını filistinlilerin verdiğini öğrenirlerse acaba hâlâ filistin’e kahraman diyecekler midir?

  Filistin Kurtuluş Örgütünün düşüncesi”Siyasi bir davası olan herkesin silahlanıp can almaya haklı olduğudur” Bu nedenle PKK’YA VERDİKLERİ DESTEK AÇIKTIR.” (http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=432088)

  “FİLİSTİN:1979 yılında Adalet Partisi Milletvekili Celal Bucak’ın evine silahlı saldırı düzenleyen örgüt partileştiğini ilan etmiştir.Yurt içinde yeterli eğitim olanağı bulamayan içlerinde üst düzey yöneticilerinde bulunduğu 60 kadar terörist illegal olarak Suriye’ye geçmiş ve FKÖ içinde en etkin grup olan EL FETİH kamplarına aktarılmıştır.Buradaki askeri ve siyasi eğitimler Filistinlilerce verilmiştir.Bu dönem aynı zamanda örgütün ASALA ile eylem ve işbirliği için anlaştığı dönemdir.Ayrıca PKK terör örgütü 1’nci kongresini o zamanki ismi Helvi olan daha sonra Mahsun Korkmaz Akademisi olarak değiştirilen Filistin Demokratik Halk Cephesine ait kampta yapmış ve teröristleri burada senelerce eğitmiştir.Türkiye’nin Barzani ile ilişkilerinin gelişmesi üzerine 1998 yılında Saddam PKK ile yoğun ilişkiler kurmuş ve destek vermeye başlamıştır.”
  Devamı için
  (http://www.karar.org/forum/siyaset/pkk+teror+orgutune+destek+veren+ulkelerayrintili-t4841.0.html)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.