Pts. Oca 27th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Ben çok havalı kışlar gördüm…

2 min read

eskisehir_kis_manzarasiKiminin etekleri püfür püfür eser. Başlarındaki şapka olmasa saçları da uçuşacak. Kendisi üşür mü bilmem. Arasıra eteklerinin arasından çizmesi görünür topuklu. Zarif elleri eldivenli. Minik burnu kıpkırmızı kesilmiş. Güzel mi güzel, bakmaya kıyamazsınız. Buğulu bakar ama hiç ağlamaz.  Doğa ananın öz kızıdır kendisi. Kimseleri yanaştırmaz yanına.

Kimi çocuk gibi koşar oynar. Yüzünde o masum gülüş. Kartopu fırlatır tam sırtınıza. O öyle şirindir ki kızamazsınız bile. Hep oyun ister. İster 10 ol ister 40. En güzel kardan adamlar O’nun kışında yapılmıştır.

Bazısı tam Osmanlı sultanı. Ayazı keser yüzünüzü de sesiniz bile çıkmaz, çıkamaz. Ellerinizin ayaklarınızın sızısı olmasa varlıklarını unutursunuz. Kuru dal desenli giyinir beyimiz hep kaftanını. Grimsi. O ne derse öyle olur üstelik. İzin verirse çıkarsınız dışarı. Soğuk kanına işlemiş bir kez. Artık ne yaparsa yapsın içindeki çocuğu okşayamaz.

Bir de hüzünlü kış var. Ruh hali değişken. Bakışları sönük, zihni dağınık. Bir kar ister, bir yağmur. Bir rüzgar ister, bir dal kıpırdatmaz. Her gün farklı olsun ister. Erken kalkmaktan nefret eder. Çalışmayı da sevmez. Bu yüzden bereketsiz olur onun kışı. Yazın sevgilisidir bu adam. Kendi iş zamanı geldiğinde sevgilisinden ayrılmak zorunda kalır 3-4 ay. Bir o kadar da yazın ayrı kalırlar.İşte bundandır onun mutsuzluğu. Ancak bahar günleri onların oynaşmakta olduğunu siz de farketmişsinizdir. Hep sarmaş dolaş gezerler. Kimin kış kimin yaz olduğunu bilemezsiniz. Öyle tatlı bir karışım yaparlar ki iklimlerden; bütün çiçekler çoşar, ağaçlar canlanıp neşeyle dans ederler. Söyledikleri şarkılara kuşlar eşlik eder. Mehtap hep o ikisi için vurur denize. aahh ah… Üzülmemek elde değil.

İşte böyle… Daha başkaları da var tabi. Onları da daha sonra konuşuruz. Şimdilik kendinize iyi bakın bu kış günlerinde. 😉

1 thought on “Ben çok havalı kışlar gördüm…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.