Per. Oca 23rd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Bloglara Bedava Backlink

2 min read

blogBir blogunuz var ve wordpress nimetlerinden yararlanarak bedava backlink mi istiyorsunuz? Cevap basit aslında.Diğer bloglara girip yorum yaptığınızda sitenizin linkini de yazarak bedava backlink sağlarsınız.Fakat şöyle bir şey var.No follow  özelliğindeki backlinkler işinize yaramayacaktır.Bu yüzden follow-do follow özellikli bloglara kasmalısınız.Bunun için de bu blogları bulmak gerekiyor öncelikle.

Bunun için özel hazırlanmış dizinler var.Yani sadece do follow özellikli blogları içeren ve listelereyen dizinler.İşte bunlardan bazıları.:

http://www.dofollowblogs.com/

http://www.blogsthatfollow.com/

http://followlist.com/

Bunlar ve bunlara benzer daha bir sürü dizin var aslında.Bunun için google da basit bir arama yeter.”follow blogs” ya da ” do follow blogs list” şeklindeki aramalar ve bunların türevleri sizi doğru yola ulaştıracaktır.Bundan sonrası ise basit.Saçma sapan olmamak kaydıyla bu dizinlerdeki bloglara yorumlar yaparak backlink kazanabilirsiniz.Tabi bu bloglar ingilizce olduğu için birazcık ingilizce şart.Eğer ingilizce yok bende diyorsanız şu cümleler işinize yarayabilir:

Güzel resimler olan yazı için:” thanks for these amazing images.they are wonderful”

Ya da website için kodlar dağıtan bir blog için:”thanks for these codes.i will use them in my blogs” gibisinden ingilizce cümleler yeterli olacaktır.Bunun dışında abuk subuk şeyler yazdığınızda spam olarak atanabilir yada yorumlarınız silinebilir.Tabi bazı bloglar içinde yorum için kaydolmak gerekebilir.Bence yorum için kayıt şartı aramayan blogşarı tercih edin.Diğerleri ile vakit kaybetmeyin.

Bu yöntem bloglar follow özelliği içerdiğinde kesinlikle işe yarıyor.Daha bir hafta öncesinde bunun bir kanıtını canlı olarak yaşadım.Bu konuda deneyimi olanlardan yorumlar bekliyoruz.

28 thoughts on “Bloglara Bedava Backlink

  1. Bunun dışında abuk subuk şeyler yazdığınızda spam olarak atanabilir yada yorumlarınız silinebilir.Tabi bazı bloglar içinde yorum için kaydolmak gerekebilir.Bence yorum için kayıt şartı aramayan blogşarı tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.