Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Terbiyeli Sebze Çorbası

1 min read

corbaSevgili okurlar,

Beyaz peynirli yumurta da güzel bir yemektir. Fakat sevgiliniz size yemeğe geldiğinde beyaz peynirli yumurtadan daha iddialı yemekler yapmanız gerekir.  Bu nedenle size hem kolay hem lezzetli bir iki yemek tarifi yazacağım. Zaten yemek dağarcığım da bu kadar. Gelecek günlerde bir iki de ana yemek öğrenip yemekteyiz yarışmasına katılmayı planlıyorum:lol:

Şimdi tarifimize geçelim;

Birkaç tane yeşil fasülye, 1 kabak, 1 patlıcan,1 havuç, birkaç kırmızı ve yeşil biber minik küpler halinde doğranır. Mısır tanesi ve bezelye varsa eklenir. Beş bardak suda biraz tuz katılarak haşlanır.

Ayrı bir tavada 2 kaşık un 1 kaşık tereyağı 1 kaşık sıvıyağ karışımında kavrulur, haşlanmış sebze suyuna yavaş yavaş çırpıcıyla karıştırılarak eklenir.

Bir yumurta ve yarım limon bir kasede iyice çırpılır.  pişmekte olan çorbadan birkaç kaşık karıştırılıp terbiye ılıştırılır. Daha sonra tıpkı unu karıştırdığımız gibi yavaş yavaş kaynayan çorbaya ilave edilir. İnce kıyılmış dereotu katılıp iki dakika daha kaynatılır. Tuzu suyu ayarlandıktan sonra çorbanız yemeye hazır hale gelir.  Afiyet olsun :wink:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.