Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Yılbaşı Gecesi

2 min read

Yılbaşı gecesi geldi çattı.Artık çam ağaçları mı dikersiniz,süslermisiniz bilemem.Ama benim yapcaklarım daha nostalji kaçacak galiba.

Eskiden,şimdiki kadar gavur icadı yokken oturur tombala oynar,aldığımız piyango biletinin sonucunu bekler ve de en çok dansöz çıkmasını beklerdik televizyonda.Şimdilerde ise işler değişti.Monopoly oynarken-hatta o bile eskidi-televizyondaki yüzlerce kanalı saatlerce zaplamak ve de dansöz yerine Victoria’ Secret Fashion Show izlemek daha popüler.Tabi bu benim gibi ev insanları için geçerli.Büyük bir kısım ise partilerde sabahlayacak o ayrı konu.

Eskiye dönüp baktığımda yılbaşı gecelerinde bizim evde çeşit çeşit meyveler ve çerezler alınır,aile üyeleri hep birlikte televizyon izlenir ve nadiren de akraba ziyaretleri olurdu.Şimdilerde ise memleketten uzakta ev arkadaşlarımlayım.Bu ilk başta garip gelse de insan herşeye alıştığı gibi buna da alışıyor.

Bir de yalnız kalma olayı vardır.Bunu da 2 yıl önceki yılbaşında yaşadım.Yılbaşında yapılabilecekler listesi uzayıp gider fakat asla ve asla bu listeye “yalnızlık” maddesini eklemeyin.Yılbaşında yalnız olmak kadar kötü bir şey yok herhalde (yılbaşı için). Evde kimse olmadan,tek başına yeni yıla girmek.Tabi bir de yeni yıla nasıl girersen öyle gider geyikleri var.Onlar da aklına gelirse daha bir çekilmez oluyor.Siz de yalnızsanız mutlaka gidecek bir yerler bulun derim.Hiçbiri olmadıysa vurun kafayı yatın.Yeni yıla uyuyarak girin.En azından yalnız girmekten iyidir.

Herşeyin ötesinde bir de yeni yıl için geriye dönüp bakma tavsiyeleri de mevcuttur.Yani 2008 de ne yaptım.Ya da geçtiğimiz seneyi iyi kullandım mı.Hem kendim için hem de başkaları için güzel şeyler yapabildim mi? Bunları da sorgulamak serbest.Tabi çok can sıkıcı şeyler yaşadıysanız geriye dönüp bakmaya bile gerek yok.Herkesin eğlendiği bir gecede siz niye kafayı bunlara yoracaksınız ki.Eğlenmenize bakın.Eğlence tarzınız nasılsa öyle eğlenin.Yeni şeyler denemeye kalkışıp da rezil olmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.