Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Temizleme Sütü Formülü

2 min read

Kadınlar genelde makyaj malzemelerine çok para harcarlar.Tabi bu kadar para harcayıp sonra bir de onları temizlemek var.Tabi makyaja yapılan masraf kadar bir de temizlemek için para harcanıyor.Bu işlerde kullanacağınız temizleme sütlerini evde kendiniz hazırlamak isterseniz işte size formüller.
1. formül:

1 adet salatalık, 250 gr badem yağı

Uygulama: İyice yıkanan salatalık, kabukları soyulmadan rendelenir. 15 dakika kaynatılır ve süzülür. Üzerine badem yağı ilave edildikten sonra cilt silinir. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.

2. formül:

1 salatalık, 1 su bardağı süt

Uygulama: Salatalık rendelenir, bir su bardağı sütte kaynatılıp süzülür. Her gün , sabah akşam bu karışımla cilt silinir.

3. formül:

500 gr inek sütü, 500 gr saf alkol

Uygulama:Süt kaynatılmadan alkolle karıştırılır ve cilt bu karışımla silinir. Karışımın lekeleri de azaltan özelliği vardır. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.

4. formül:

1 adet pırasa, 1 çay kaşığı bal, Süt

Uygulama: Pırasanın beyaz kısımları rendelenir, suyu sıkılıp başka bir kaba dökülür. Bir çay kaşığı bal ilave edilip karıştırılır ve cilde sürülür. 30 dakika bekletip çiğ süte batırılmış pamukla temizlenir.

5. formül:

1 bardak çiğ süt, 2 yemek kaşığı yulaf unu, 2 yemek kaşığı alkol

Uygulama: Tüm malzemeler karıştırılır ve cilt bu karışımla temizlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.