Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

WordPress 2.7 Nihayet Geldi

2 min read

Uzun zamandır beklediğim stabil sürüm WordPress 2.7 nihayet geldi.Üstüne 2 tane ara versiyon çıkan 2 tane de beta sürümü yayınlanan 2.7 uzun bekleyişin ardından bizlerle buluştuçİçerisinde bir çok yeniliği de barındıran bu yeni sürümü indirmek için wordpress.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.Tabi buradan indireceğiniz sürüm ingilizce olacak.Türkçe versiyonu için bu siteyi  ziyaret edin.

Ben de en yakın zamanda kuracağım.Çok merak ediyorum açıkcası.Beta sürümüne pek güvenmediğim için beta denemedim hiç.Stabil sürümü bekledim.

 1. Yenilenen yönetim paneli.
 2. Meta kutularının sürükleme ve bırakmaya izin veren yeni yazı düzenleme sayfası. Kutular daha önceki gibi genişleyebiliyor, katlanabiliyor ve tamamen gizlenebiliyor.
 3. İçerik indeks sayfasındaki kolonları gizleyebilme özelliği.
 4. İçerik indeks sayfasında yazı ve sayfaları satıriçi düzenleyebilme özelliği (yazıları açmadan düzenleyebilme).
 5. Yeni geliştirilen yorum API’si sayesinde yeni geliştirilecek olan uygulamalarla WordPress panelinizden bağımsız olarak yorumları denetleyebileceksiniz.
 6. Yönetim panelinden yorumlara cevap verebilme özelliği.
 7. Yorumları düzenlemek için yeni geliştirilen klavye kısayolları.
 8. Daha önce Drupal‘da olan ve WordPress‘in de bazı eklentiler sayesinde (mesela WordPress Thread Comment eklentisi) yapabildiği iç içe yorum olanağı sağlayan yeni API.
 9. Yine Drupal‘da hali hazırda gelen ve WordPress‘in bazı eklentiler sayesinde (mesela WP-Sticky eklentisi) yapabildiği yapışkan yazı özelliği.
 10. Otomatik eklenti kurulum özelliği ve entegre edilen eklenti gezgini.
 11. WordPress 2.6.2 ve aşağısındaki sürümlerde WordPress Automatic Upgrade eklentisi sayesinde yaptığımız otomatik WordPress güncellemesini artık yeni sürümde eklenti gerektirmeden yapabileceğiz.
 12. HTTPOnly yetki çerezleri.
 13. Yeni HTTP istek API’si.
 14. sFTP üzerinden kurulum ve güncelleme için yeni SSH2 dosya sistemi soyutlaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.