Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigara çoğu tiryakinin başının belasıdır.Bir kısım ise içmekten memnundur.Bırakmak isteyen çoğunlukta;fakat sigara öyle bir şey ki bu bırakmak isteyen kısım bir anda memnun kısıma kayabiliyor.Bu yüzden sigarayı bırakmakta ilk madde sabırlı ve kakarlı olmak olsa gerek.Ne olursa olsun kişinin kendisinde bitiyor olay.fiziksel ve ruhsal olarak bağlandığımız sigaradan kurtuluş çok kolay aslında.Çünkü en zor olanı fiziksel ve sigaranın fiziksel bağımlılığı düşük.Geri kalanı ise bizim kararlı olmamızı ve verdiğimiz karardan dönmememiz gerektiğini gösteriyor.Şahsen ben sigarayı bırakma konsuunda en çok şeyi merak etmişimdir.Acaba ben sigarayı bıraksam,2 yıl içmesem sigara gördüğümde ne hissedeceğim? Mesela en çok bunu merak ederim.Ve sigarayı bırakma noktasında bu benim zihnimi bulandırır.O anda ne düşüneceğimi şimi kestiremediğim için o anın korkusu olur içimde.Ben nasılsa o an yine başlarım ya da sigarayı özlemiş olurum düşüncesi sigarayı bırakmama engel gibi duruyor.Bunun dışında ise yeni yeni sigara bırakma yötemleri gelişiyor.Bunlardan biraz bahsedelim…

Sigarayı bırakma bantları:

Asıl amaç olarak nikotin arzusunu kesmeye yarayan bu bantlar en temiz çözümlerden birisi.Henüz denemedim ama okuyuculardan deneyen olursa yorumlarını dinlemek isteriz her zaman.Vücudunuzun bir bölgesine yapıştırdığınız nikotin bandı devamlı olarak vücudunuza nikotin vererek sigara ile alacağınız nikotini veriyor.Böylece sigara içmek zorunda kalmıyorsunuz.

Örnek ürün:

Deowell Zero Nicotine Smoke Patch Sigara Bırakma Bandı

Şu sıra indirim var bu üründe fiyatı 70 YTL Ayrıntılı bilgi

Amerika’ dan ithal edilen DeoWell® ZERO NICOTINE Sigarayı Bırakma Bandı, nikotin ya da diğer uyuşturucu maddeler içermez. Formül tamamen bitkisel ve %100 doğal olup, sigara bağımlılığından kurtulmak için doğal ve güvenli bir alternatiftir.

DeoWell® ZERO NICOTINE Sigarayı Bırakma Bandı kullanımı :

* Her bant 3 günde bir değiştirilmelidir. Her yeni bantta bölge değiştirilerek, vücudun herhangi bir bölgesine uygulanır. Ancak uygulanacak en iyi yer sırtın üst kısmıdır. (kürek kemiğinin yanı) Bandın uygulandığı bölge daha iyi bir yapışma için; kuru ve temiz olmalıdır, cildin krem, losyon ya da yağlardan arınmış olması gereklidir. Bandı çıkarırken herhangi bir cilt irritasyonuna yol açmamak maksadıyla, bandın tüysüz bölgeye uygulanması tavsiye edilir. Bant genital bölge ya da yüzde uygulanmaz. Bu benzersiz uygulama ve yapışkanlık teknolojisi ile bandın çıkmasından endişe duyulmadan duş alınabilir, yüzülebilir ve bantla uyunabilir.

* Nikotin arzusunun ilk 10 gün içinde etkili bir şekilde azaldığı hissedilecektir. Her kutu 10 adet güçlü bant içermektedir. Beher bant üç gün boyunca kullanılmalıdır. Bir kutu, bir aylık kullanım için gerekli sayıda bant içermektedir. Tavsiye edilen kullanım programı 3 ay’dır.

DeoWell® ZERO NICOTINE Sigarayı Bırakma BANDININ bileşeninde :

Alfaalfa ( Kaba yonca ), Licorice Root ( Meyan kökü ), Oat ( Yulaf ), Peppermint ( Nane bitkisi ), Ginger Root ( Zencefil kökü ), Echinacea ( Koni çiçeği ), Gotu Kola, Hops ( şerbetçi out ), Passion Flower (çarkıfelek çiçeği ), Sasparilla ( saparna ), Myrhh ( Yalancı Mirha ), Gentain ( Acıot çayı ), Safflower ( Yalancı safran ), Bayberry ( Mum Ağacı ), Eucalyptus ( Sıtma Ağacı ), Slippery elm ( karaağaç kabuğu ),     

DeoWell® ZERO NICOTINE Sigarayı Bırakma BANDININ YAN ETKİLERİ:

Program esnasında sigara içimi denenirse, baş dönmesi, sersemlik ve hafif bulantı hissi duyulabilir. Bu durum DeoWell® ZERO NICOTINE Sigarayı Bırakma Bandının tam olarak istenildiği gibi çalıştığının işaretidir. Program boyunca nikotinden uzak durulduğu takdirde bahsedilen hiçbir yan etki görülmeyecektir. Program tamamlandığınıda, artık nikotin arzulanmayacaktır. Herhangi bir ilaçla etkileşimi gözlenmemiştir. Kullanıcının herhangi bir tıbbi sorunu (Hamileler, süt emziren bayanlar, şeker hastaları, kan şekeri düşük olanlar, ciddi kalp ya da troid problemi olanlar veya glikoz alerjisi ) olanlar, bileşen maddeleri doktoruna inceletmelidir.

Koklayarak sigarayı bırakma- Koku ile

Bir ürün düşünün ki canınız sigara çektiğinde onu koklayın sigara içme isteğiniz geçsin.Bu tip ürünler de mevcut.İşte buna en güzel örnek:

Smoke Free Sigara Bırakmanın En Kolay Yolu

İndirimli:70 YTL Ayrıntılı bilgi

SMOKE PATCH Sigara bırakma bandı

İndirimli 95 YTL

 

 

 

 

 

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir