I AM LEGEND

“I am Legend” yani “ben efsaneyim” Will Smith’in bu güne dek izlediğim en heyecan verici en muhteşem filmi. Her ne kadar yeni bir film sayılmasada sanırım 10 sene sonra izlediğimde aynı heyecanı duyacağım.

Özet olarak filmin anlatımı şöyle :

Robert Neville ( Will Smith) başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Sevimli ve sadık dostu(köpeği) sam ile birlikte zorlu bir çalışma sürdürmektedir.

Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Bu ffilmde heyecan aksiyon gerilim bilim-kurgu ne ararsanız bulabilirsiniz.Hatta o kadar ki ben birçok bölümünde ağlamama engel olamadım. Tabi bu benim sulugöz olmamdan kaynaklanabilir 🙂

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim ve insana garip bir cesaret veren muhteşem bir anlatım Eee gerçi fazla söze de gerek yok Will Smith farkı 😉

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir