Paz. Eyl 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

KağıtPil Ve Ben

2 min read

Toplum olarak hep ülkemizin gelişmesi atılımlarda bulunması arzusu içindeyiz.Eminim hepimiz en z bir defa şu soruyu sormuştur kendisine ” Neden bizde bir Japonya bir Amerika olamıyoruz?”  (Teknolojik ve bilimsel gelişme konusunda, yanlış anlaşılmasın.)

 

Aslında öyle cevherler var ki etrafımızda Türkiye’yi en üstlere taşıyacak, ismimizi tüm dünyaya duyuracak öyle fikirler var ki ülkemizde…

Belki yanı başımızda duruyor Türkçe işletim sistemini oluşturacak beyin, belki karşı komşumuz kansere deva bulacak eller ya da iki sokak ötede teröre savaşlara son verebilecek yürek. Beklide aynada görünen yeni bir çağın kapılarını aralayacak güç.

Ama nedense hayallere sınır koyuluyor. Tam diyorsun ki “evet ben bunu başarabilirim, bunu çözebilirim” bir şeyler çıkıyor ve yok ediyor tüm cesaretinizi. Bir bakış belki bu ya da bir söz yok ediyor hevesinizi. Veya bir şey keşfediyorsunuz geliştirmek için yardıma ihtiyacınız oluyor ve herkese duyuruyorsunuz “deli” deyip yolunuza taş koyuyorlar.

 Ben sürekli kendime soruyorum: “Neden etrafımdaki gelişmelere hayran hayran bakmak sadece eleştirmek yerine bende bir şeyler yapmıyorum” diye. Evet, dünyayı kurtaramayız, mükemmel bir teknoloji ürünü koyamayız ortaya. Ama yaşadığımız sokağı güzelleştirebilir, Şehrimize yenilikler getirilmesine ön ayak olabiliriz. Yada harika bir ürünün parçalarından birini üretebiliriz.

 

En uzun koşular tek bir adımla, koca bir kitap bir harfle başlar.Biz neden o adımı atmayalım, neden kitaba en azından bir virgül koymayalım.

 

Ben kagitpil.com ile kendimce bildiklerimi paylaşmak bilmediklerimi aklıma takılanları tartışmak için ilk adımı attım. Güzel bir şeyler ortaya çıkacağına eminim. Bu koşuda beni yalnız bırakmamanızı içinizdeki cesareti özgüveninizi uyandırmanızı umut ediyorum.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.