Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Hoplayıp zıplayan MP3 çalar

1 min read

Yerinde duramayan MP3 çalar: Sony’nin yeni cihazı yuvarlanıyor, dönüyor ve ışık saçıyor.
Video: Sony’den RollySony, belki de bugüne kadar piyasaya çıkmış en ilginç medya oynatıcısını piyasaya sürdü. Şimdilik sadece ABD’de satışa sunulan Rolly, birkaç ay içerisinde diğer ülkelerde de rafları doldurmaya başlayacak.

Peki ama Sony Rolly’yi ilginç yapan ne? Aslında Rolly’yi bir medya oynatıcı olarak tanımlamak doğru olmaz, çünkü kendisi de yerinde duramıyor ve oynuyor… Başka bir deyişle Rolly, müzik çaldıkça, bıraktığınız yerde yuvarlanan ya da dönen bir robot. Üstelik bunları yaparken etrafını 700’den fazla renk ile şenlendirebiliyor. Ama aynı zamanda medya dosyalarını da çalabiliyor.

Rolly, 2 GB’lık belleğe sahip ve 4 saatlik pil ömrü sunabiliyor. Bu süre, cihazın hem müzik çalıp hem de hareket etmesi durumu için geçerli. Dilerseniz sadece müzik dinleyerek nu süreyi daha da artırmanız mümkün. Rolly’nin dikkat çekici bir diğer özelliği ise Bluetooth desteğine sahip olması.

Sony Rolly’nin ABD’deki satış fiyatı 400 Dolar olarak belirlenmiş. Eğer ilginç bir fikrin sonucu olarak ortaya çıkan bu medya oynatıcı beklenen ilgiyi görürse, iPod ve Zune gibi popüler oynatıcıların işi biraz da olsa zorlaşabilir.
Kaynak:Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.