Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Gmail'den SMS Gönderin

2 min read

Google’ın ücretsiz e-posta servisi olan Gmail’de bulunan ve Türkçe arayüzde göremediğimiz Gmail Labs isimli eklentilere bir yenisi daha geliyor. Bu özellik, henüz her hesapta etkin değil. Fakat şu sıralarda kademe kademe hesaplara yayılan bu yenilik, e-posta hesabımızı bir iletişim merkezi haline getirecek gibi görünüyor. Bu özellikle birlikte Gmail üzerinden kolayca SMS gönderebileceğiz, hatta SMS’lere cevap da alabileceğiz.

Nasıl Çalışır?

Arabirimi, Gmail ayarlarından İngilizce yaptıktan sonra, yakın zamanda Gmail hesabınıza gelecek olan özelliği etkinleştirmenin hemen ardından, arayüzde sol tarafta çıkan mesajlaşma kısmında SMS gönderisi özelliği de kullanılabilir hale geliyor.

Siz buraya bir telefon numarası yazdığınızda, SMS özelliği etkinleşiyor. İşin güzel tarafı, SMS gönderdiğiniz kişi size cevap verdiğinde cevap Gmail hesabınıza geliyor.

Gördüğünüz gibi artık sms olayının hiçbir özelliği kalmadı.Mail hesabınızdan bile sms göndermeye başladıktan sonra geriye bakıp düşünmesi kalıyor sadece.Acaba bu özellik yeni mi? Aslında hayır çünkü bundan seneler öncesinde icq bu özelliği bütün kullanıcılarına bedava veriyordu.Ama tüketicilere yaranamadığı için hizmetini bir süre sonra durdurdu.Yurtdışını bilemem ama bizim ülkemiz için durdurduğunu kesin olarak biliyorum.Gmail bunu şimdi tekrar yapsa ne yazar.Zaten bütün operatörler bedava mesaj hakkı dağıtmaya başladı.Madem yapabiliyordu bundan 4 sene önce yapsaydı da kullansaydık.İşte o zaman olay olurdu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.