Çar. Kas 13th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

G1 mi iyi, iPhone 3G mi?

2 min read

iPhone’la cep telefonu pazarına gelen hareketliliğin Google’ın Android adlı işletim sistemini kullanan ilk cep telefonu G1 ile sürmesi bekleniyor. Turkcell, Google’ın yeni cihazını pazara ‘T-Mobile G1’, ünlü mobil cihazlar üreticisi HTC’nin ‘Dream’ modelinin Android işletim sistemiyle birleşmesinden oluşuyor. Cihazda, tam dokunmatik 480 320 piksel ekran ve klavye, Google Maps Street View, Gmail, Youtube gibi Google ürünlerini de içeren mobil internet deneyimi bulunuyor. G1 ile birlikte, özel Android uygulamalarının indirilebileceği Android Market ve binlerce MP3’ün satın alınabileceği Amazon MP3 Store desteği de geliyor. T-Mobile G1’de ‘Push’ özelliğine sahip Gmail, mobil tarayıcı olarak ‘Chrome Lite’ bulunuyor. Qualcomm MSM7201A 528 MHz. işlemci, HSDPA 1700 / 2100 şebekeleriyle, 4 bant EDGE desteğine sahip telefonda kablosuz internet bağlatısı için Wi-Fi ve 3.1 megapiksel kamera var. T-Mobile G1, 5 saat konuşma, 130 saat bekleme süresine sahip. Word ve PDF dosyaların açabilen cihazda, şimdilik Exchange desteği bulunmuyor.

G1 mi iyi iPhone 3G mi?

G1 ile iPhone 3G’nin teknik olarak karşılaştırmasında karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor. G1’in ağırlığı 158 gram, iPhone’un ise 133 gram. Batarya ömrü G1’de 5 saat konuşma, 130 saat bekleme iken, iPhone’da bu süre 5 saat konuşma 300 saat bekleme olarak karşımıza çıkıyor. Ağırlık ve bekleme süresi konusunda iPhone’un galip geldiğini vurguladıktan sonra, sıra geldi ekran boyutlarına. Yine ekran boyutunda da iPhone daha üstün gözüküyor. G1’de ekran boyutu 3.2 inç iken, iPhone 3.5 inçlik ekranıyla fark yaratıyor. Kamerada ise, 2 megapiksellik kameraya sahip olan iPhone, 3.1 megapiksellik G1’in gölgesinde kalıyor. Depolama kapasitesi konusundaysa, G1 sınıfta kalıyor. 2 GB depolama kapasitesine sahip olan G1’de kapasite 8 GB’a kadar genişletilebiliyor. iPhone ise 8 GB veya 16 GB depolama seçenekleri ile bu alanda G1’i gölgede bırakıyor.

PC Magazine

1 thought on “G1 mi iyi, iPhone 3G mi?

  1. G1 mi iyi iPhone 3G mi? Şimdi bu soruyo şuan gördüğüm bir yazıyla cevap veriyim .Yazıyıda nerde okudum bilmyiom ama okudum 😀 Aynen şöyle yazıyordu.

    “Dünya Krizle çalkalanıyor İphone satışları tavan yaptı ” Kriz bile etkilemiyor yani :mrgreen:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.