Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Internette Reklam Verin Google Adwords

4 min read

Çoğu kişinin halen habersiz olduğu bir konuda yazmak istedim.İnternette reklam.Ve bunu en etkili şekilde yapabileceğiniz yer:Google AdWords…

Sanal alemde sitenize müşterilerinizi çekmenin en etkili yolu reklam vermektir.Bu sitelere reklam ya da reklam şirketlerine reklam şeklinde olabilir.Bu reklam şirketlerinin en yaygın olanı ise ülkemizde Google Adwords.

Google AdWords Nedir?

Google AdWords, bütçeniz ne olursa olsun Google’da ve reklam ortaklarında reklam yayınlamanın hızlı ve basit bir yoludur. AdWords reklamları, arama sonuçlarıyla birlikte Google’da ve büyüyen Google Ağı üzerinde bulunan, AOL, EarthLink, HowStuffWorks ve Blogger gibi arama ve içerik sitelerinde görüntülenir. Google’da yapılan aramalarla ve Google Ağında her gün görüntülenen sayfalarla Google AdWords reklamlarınız geniş bir hedef kitleye ulaşır.

Google’da ve arama ortaklarında yayınlanacak bir AdWords reklamı oluşturduğunuzda, reklamınızın görüneceği anahtar kelimeleri seçebilir ve her tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtebilirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

İçerik Ağı’nda yayınlanacak bir AdWords reklamı oluşturduğunuzda, reklamınızın görünmesini istediğiniz içerik yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da içerik esaslı hedeflemenin anahtar kelimelerinizi içerikle eşlemesine izin verebilirsiniz. Her bir tıklama için (TBM) ya da reklamınızın her bin kez görüntülenişi için (BGBM teklifi olarak adlandırılır) ödeme yapabilirsiniz.

Hatta daha çok tasarruf etmeniz amacıyla AdWords İndirimcimiz, reklamınızın konumunu korumak için gereken en düşük maliyete ulaşmak üzere ödediğiniz gerçek tıklama başı maliyeti (TBM) otomatik olarak düşürür. AdWords İndirimcisi, hangi görüntüleme ya da teklif yöntemini seçtiğinize bakmaksızın çalışmaya devam eder.

 

AdWords’de minimum bir aylık ücret ödemek gerekmez – sadece çok düşük bir etkinleştirme ücreti alınır. Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yaparsınız ve çevrimiçi hesabınızdaki Kontrol Merkezinizde bulunan raporları kullanarak reklamınızın performansını kolayca izleyebilirsiniz.

Reklamlarım nerede görünür?

Anahtar kelimeli reklamlar

Anahtar kelimeli reklam gruplarından gelen reklamlar, Google’da ve Google Ağı’nda görünebilir:

 • Google arama sonuçları sayfaları: Arama sonuçlarının yanında ya da üstünde.
 • Google Ağı: Arama ve içerik web siteleri, artı diğer ürünler ve bloglar. Google Ağı, dünya çapındaki İnternet kullanıcılarının %86’sına ulaşan, en büyük çevrimiçi reklam ağıdır. Google AdWords ile reklamlarınızın hedef kitlenize ulaştığından emin olabilirsiniz.
 • AdWords’ün maliyeti ne kadardır?

  AdWords maliyetleri ve ödeme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Hesap Ücretleri ve Ödeme Seçenekleri Bulucusu ‘nu kullanın. Para biriminizi ve yerinizi seçtikten sonra, bizden harcamayla ilgili tam olarak hangi gereksinimleri (çok değil) bekleyebileceğinizi ve ödeme seçeneklerinizin neler olduğunu size gösteririz. İstediğiniz kadar az veya istediğiniz kadar fazla harcama yapabileceğinizi göreceksiniz.

  AdWords kampanyanızın maliyetini değerlendirmeye çalışırken dikkate almanız gereken birkaç temel nokta aşağıda açıklanmıştır.

  Bütçenizi belirleyin
  · Bir minimum harcama zorunluluğu yoktur; yalnızca bir seferliğine çok küçük bir etkinleştirme ücreti alınır.
  · Her gün ne kadar harcama yapmak istediğinizle ilgili limiti siz belirlersiniz.
  · Tıklama başına veya gösterim başına ne kadar ödeme yapmak istediğinizi siz belirlersiniz.

  Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın
  · Yalnızca reklamlarınıza yapılan tıklamalar için (tıklama başı maliyet teklifiyle) ya da yalnızca reklamlarınızın aldığı gösterimler için (bin gösterim başı maliyet teklifiyle) ödeme yapmayı seçin.

  Tahminlerden kaçının
  · Anahtar kelime trafiğini ve maliyet tahminlerini incelemek ve anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi maksimize etmeyle ilgili bilgiye dayalı kararlar vermek için Anahtar Kelime Aracı ‘nı kullanın.

  Maliyetlerin yapısını belirleyip kampanyanızı başlattıktan sonra, bütçenizin sınırları içinde hareket etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ondan sonra, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için reklam metnini, anahtar kelimeleri, yerleşimleri, kampanya ayarlarını, tıklama başı maliyet (TBM) tekliflerini ve günlük bütçeyi belirlemek üzere istediğiniz zaman hesabınıza erişebilirsiniz.

  Daha fazla bilgi:

 

Gördüğünüz gibi bunlar en basit bilgiler ama size fikir vermesi bakımından en yararlı olanları.Daha fazla bilgi için tıklayın.

Google adwords reklamı vermek için sakın başkalarına gitmeyin.En garantisi google kendi servisi.Bunu yapan bir sürü site var bu sitelerin yaptığı sadece sizin adınıza google’dan reklam alıp o reklamı size satmak yani aracı olarak çalışıp bundan gelir elde etmek.Eğer adwords hakkında halen sorularınız varsa bize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.